Tento blog je opuštěn a přežívá pouze záloha. Většina informací zde je nejspíše zastaralých.

Vydal jsem aktualizovanou verzi článku: Jak smazat účet na Facebooku (revize 2011)

Nedávno jsem se chtěl zbavit svého účtu na Facebooku.

Smazaný účet na Facebook.com

Jak na zrušení účtu na Facebook.com

Facebook sám o sobě nabízí v administraci Deaktivaci, což účet jen zamrazí, takže se můžete kdykoliv vrátit. Všechna vaše data samozřejmě zůstavají. Tudy cesta nevede, pokud se chce účtu zbavit permanentně.

Deaktivovat účet na Facebooku

Naštěstí existuje možnost jak se účtu zbavit. Stačí tento odkaz pro smazání, potvrdit, opsat kód a za 14 dní by účet měl zmizet.

Bohužel, všichni víme, jak se Facebook chová k osobním datům. Bylo o tom již napsáno dost. nebudu se o tom rozepisovat. Vždy si můžete přečíst Privacy Policy přímo na Facebooku nebo se jen porozhlédnout po zprávách. Tohle je na delší debatu, nám jde jen o to, jak se účtu zbavit. Facebook si nechává všechny informace, které jste mu kdy poskytli, s tím nic neuděláme. Nikde ani nejde zjistit jaká data si Facebook nechává po tom, co účet smažete, ani co s nimi dělá (samozřejmě, že může dělat co se mu zlíbí, ale o skutečném nakládání s uživatelskými daty se toho příliš neví).

Vypnutí emailových upozornění

P.S. Před vymazáním bych určitě nastavil všechna emailová upozornění na vypnuto, takže by vám už neměly přicházet žádné zprávy. Nic jiného ani nemáme šanci ovlivnit.